Garip bir Hikaye Günlüğü – I

Kitap okumayı seven birisiyim. Fantastik kitapları ise aşırı derecede seven birisiyim. Bulduğum fantastik kitapların hepsini okuyan (bilindikler hariç, neden bilmiyorum ama ısınamıyorum ve okumak için popülerliğinin geçmesini bekliyorum. Örneğin: Taht Oyunları serisi…) ve yeni dünyalara, yeni karakterlerle birlikte yelken açmaya bayılıyorum. Her kitabı –veya seriyi– bitirdiğimde oluşan o boşluk hissini nasıl atlatacağımı, anlatacağımı hiç bilmiyorum. Kendimi o hikayenin sonunda görünce dışlanmış gibi hissediyorum. Yeni bir hikayeye başlayana kadar da geçmiyor.

Şimdi Garip bir Hikaye serisinin oluşum aşamalarına gelelim. Nerelerden başladığıma göz atalım.

19 Ocak 2011 – Sounter

Okuduğum fantastik kitaplardan etkilenerek kendi hikayemi yazsam nasıl olur acaba diye düşünerek elime ufak bir not defteri ve kurşun kalem alarak karalamaya başladığım günün başlangıç tarihidir; 19 Ocak 2011. Bu tarih daha sonraları için büyük bir önem arz etmektedir.

Sounter hikayesi ve beraberinde Dragneal Easness adlı karakterimin hayatına ufak bir giriş yaparak, kendi hikayemi, kendi karakterlerimle yazmama olanak sağladı.

29 Ocak 2012 – Aredekun

Harry Potter, benim için gerçekten farklı bir yere sahip bir filmdir. Halen severek takip ettiğim ve yine olsa yeniden izleyecek olduğum bir film serisidir. Yapılacaklar Listemin içerisinde bulunan 2. ve 3. maddesinden de belli gibi.

Bu doğrultuda büyücüleri içeren bir hikaye yazsam nasıl olur diye düşünerek başladığım Aredekun serisi ve beraberinde Alengigo Dayremaer adlı karakterimin hayatına ufak bir giriş yaparak, kendi hikayemi, kendi karakterlerimle yazmama olanak sağladı.

21 Eylül 2013 – Dionogard

Üniversite başlangıcı olarak yeni ve farklı bir hikayeye başlasam nasıl olurdu diye düşündüm. Yeni bir başlangıcın olduğu yerde yeni bir hikaye başlangıcına adım atarak başladım.

Bu doğrultuda Dionogard serisi ve beraberinde Slide Flowrock adlı karakterimin hayatına ufak bir giriş yaparak, kendi hikâyemi, kendi karakterlerimle yazmama olanak sağladı.

10 Aralık 2015 – Meyks

Birbirinden farklı olarak ilerleyen Sounter, Aredekun ve Dionogard serileri zamanla kafamda daha farklı şekillenmeye başladılar. Bu üç hikayeyi birbiri ile ilişkilendirsem nasıl olur diye düşündüm. Ufak denemeler ve ne yapabileceğimi düşündükten sonra; Sounter, Aredekun ve Dionogard mekanlarında geçen hikayeler Meyks adındaki evrende tek çatı altında birleştiler.

Garip bir Hikaye serisini, yavaş yavaş Meyks olarak anmaya başladım.

28 Nisan 2015 – Gizemli Kutu

Garip bir Hikaye serisine bağlı olan Gizemli Kutu serisi ilk olarak kısa dizi projesi olarak gün yüzüne çıktı. Gizemli Kutu serisi, Garip bir Hikaye serisinden aşağı yukarı 20 – 30 sene öncesindeki olayları konu almaktadır. Daha sonra hikaye olarak anlatımının yapılmasında karar kılarak hikayesinin yazımına başladım.

Garip bir Hikâye hakkındaki bütün günlükler için; tıklayın.

Garip bir Hikaye web sitesi için; tıklayın.

KagitmiAdam

Turkey

Henüz Yorum Yapılmadı

Yorum Yap

Your email address will not be published.